.

Українсько-американські відносини 2001-2004
5 червня 2000 р. - Київ. Візит Президенті! (НІЛ І> Клінтоні Президент України Л. Кучма заявив, щодо 15 Грудня 2000 р. Пуде закрито Чорнобильську АЕС. Президенти України та СІМА підписали Спільну заяву, згідно з якою взяли на себе зобовязання поглиблювати стратегічне партнерство.
6-8 вересня 2000 р. - Нью-Йорк. Президент України Л. Кучма взяв участь в офіційному відкритті в штаб-квартирі ООН Міжнародного форуму «Саміт та Асамблея тисячоліття».
11 січня 2001 р. - Верховна Рада України ухвалітла Закон «Про ратифікацію Меморандуму про домовленість у звязку з Договором між СРСР і США про обмеження систем протиракетної оборони».
22-23 лютого 2001 р. - Київ. Візит делегації конгресу США. Обговорювались питання двостороннього міжпарламентського співробітництва. Американська сторона цікавилась питаннями обєктивного розслідування справи зникнення журналіста Г. Гон-гадзе. Наголошувалось на потребі демократичного поміркованого ставлення до учасників наметового містечка активістів акції «Україна без Кучми».
27 березня 2001 р. - Вашингтон. Міністр закордонних справ України О. Зленко провів консультації з державним секретарем США К. Пауеллом та радницею президента з питань національної безпеки К. Райс. Наголошувалось, що підтримка України відповідає національним інтересам США. Продукція українських металургів опинилась перед американськими антидемпінговими розслідуваннями.
14 квітня 2001 р. - Заява МЗС України у звязку з наданням у США політичного притулку екс-майору охорони Президента Л. Кучми М. Мельниченку та дружині журналіста Г. Гонгадзе.
5 червня 2001 р. - Київ. Візит міністра оборони США Д. Рамс-фельда. Шеф Пентагону став найвищою посадовою особою адміністрації Д. Буша, яка зустрілась із Президентом України Л. Кучмою. Обговорювались питання військової реформи в Україні, налагодження співпраці з НАТО.
19-20 червня 2001 р. - Візит у США глави адміністрації Президента України Л. Кучми В. Литвина. Обговорювались проблеми подолання синдрому недовіри в українсько-американських відносинах.
кредит на авто
24-25 липня 2001 р. - Київ. Візит радниці президента Д. Буша з питань національної безпеки К. Райс. США вимагають від України припинити військово-технічне співробітництво з Македонією. США вимагали від України проведення демократичних парламентських виборів у березні 2002 р.
9 жовтня 2001 р. - Україна відкрила свій повітряний простір для американських літаків, які беруть участь у забезпеченні анти-терористичної операції на території Афганістану.
2 січня 2002 р. - Виповнилось десять років з дня встановлення дипломатичних відносин між Україною та Сполученими Штатами.
Газета «Вашингтон пост» повідомила, що адміністрація Д. Буша-молодшого прийняла рішення про скасування поправки Джексона-Веніка 1974 р.. яка повязує економічний статус та права людини. Ця поправка діяла проти України, Росії та ще сімох колишніх радянських республік. Стосовно Грузії та Киргизії вона була скасована ще 2000 р. Єдиною країною, що не стала претендентом на виключення з поправки, виявилася Білорусь. (Голос України. - 2002. - 12 січня).
22 січня 2002 р. - Газета «Голос України» повідомила, що Міністерство аграрної політики України наклало табу на ввезення в країну м*яса птиці із США. Оглядачі розглядають це як відповідь на санкції щодо компакт-дисків.
23 січня 2002 р. - Офіційно почали діяти економічні санкції щодо деяких груп українських товарів у відповідь на незадовільний для США український закон про інтелектуальну власність у виробництві лазерних дисків.
28 січня 2002 р. - Київ. А. Кінах провів переговори з координатором держдепартаменту США з питань енергопостачання з Каспію Стівеном Манном. Переговори були присвячені перспективам добудови та експлуатації нафтопроводу Одеса - Броди.
30 січня - 1 лютого 2002 р. - Нью-Йорк. Міністр економіки та З питань євроінтеграції В. Роговий на Всесвітньому економічному форумі. Після введення США з 5 березня 2002 р. митних тарифів на імпорт сталі не лише для українських виробників, нівелюються американські санкції щодо України, накладені за неліцензійне виробництво лазерних дисків.
30 січня 2002 р. - Тижневик «Свобода» (Нью-Йорк) повідомив, що президент Світового конгресу українців мав зустріч з майором Мельниченком.
2 лютого 2002 р. - Газета «Факты» повідомила, що Каліфорнійський суд зобовязав майора Мельниченка видати записи міністерству юстиції США.
5 лютого 2002 р. - Газета «День» повідомила: посол США в Україні К. Паскуаль заявив, що «США не мають наміру відродити чи політизувати «касетний скандал».
6 лютого 2002 р. - Київ. Президент України Л. Кучма провів переговори із заступником державного секретаря США з глобальних питань (українкою за походженням П. Добрянською). У центрі уваги переговорів перебувала проблема вільних виборів. Напередодні - скандал із В. Рабиновичем (1995 р. продавав танки талібам), який намагається позбавити ефіру телеканал «1 + 1». П. Добрянська закликала до політичного плюралізму під час передвиборних дебатів, наголосила на важливості акцентування уваги на порушеннях Закону про вибори та на використанні адміністративного ресурсу. (Українська служба Бі-Бі-Сі. - 2002. - 7 лютого).
7 лютого 2002 р. - Колишній експерт ФБР Б. Кеніг визнав справжніми записи, зроблені майором Мельниченком у справі зникнення журналіста Г. Гонгадзе. (Патріот України. - № 7. -2002). Верховний суд відмовив Мельниченку в праві балотуватись до Верховної Ради за списком Соціалістичної партії України.
7 лютого 2002 р. - Київ. Голова ЦВК М. Рябець зустрівся із заступником держсекретаря США П. Добрянською, яку цікавила проблема доступу субєктів виборчого процесу до ЗМІ. (Голос України. - 2002. - 8 лютого).
12 лютого 2002 р. - Газета «Урядовий курєр» повідомила, що М. Мельниченко демонстративно відмовився від будь-яких контактів з українськими дипломатами на території посольства. МЗС України заявило послу США К. Паскуалю, що зволікання з екстрадицією М. Мельниченка підривають існуючі можливості українсько-американської співпраці на основі довіри та реального партнерства.
16-17 лютого 2002 р. - Київ. Візит державного екс-секретаря США М. Олбрайт, котра очолює Національний демократичний інститут, який з 1992 р. надає допомогу демократичному розвитку України. Вона взяла участь у форумі громадських організацій України «Суспільство перед виборами». (Голос України. - 2002. -15 лютого).
М. Олбрайт висловила занепокоєння порушеннями процедури проведення вільних демократичних виборів. «Нині має бути досить очевидно, які з українських політичних партій і виборчих блоків можуть користуватися адміністративним ресурсом». До сенату США внесено на розгляд резолюцію, яка висловлює занепокоєння втручанням держави у хід виборів і тиск на ЗМІ. Лідер СДПУ(о) В. Медведчук вбачає тиск в іншому: «Що дає право сенату США на таку різку резолюцію... 4 мільйони доларів на моніторинг і 174 - на розвиток парламентаризму?» (Голос України. 2002. - 19 лютого).
18 лютого 2002 р. - А. Кінах прийняв американських конгресменів, які займаються розвитком відносин з Україною. Співголова групи сприяння Україні в американському конгресі М. Каптур наголосила на можливих передумовах скасування дії поправки Джексона - Веніка щодо України. Мова йде про забезпечення свободи віросповідання в Україні, вирішення питань реституції, а також проблем демпінгу металургійної промисловості. Правда, у проекті сенатора Б. Шейфера взагалі не було мови про жодні умови щодо
України для скасування вищеназваної дискримінаційної поправки. (День. - 2002. - 20 лютого).
Рэк, например дайвинг в крыму.
20-21 лютого 2002 р. - Київ. Візит помічника заступника держ-секрегаря США у справах Європи та Євразії, колишнього посла США в Україні, С. Пайфсра. Він наголосив, що Сполучені Штати не мають наміру здійснювати екстрадицію в Україну колишнього майора державної охорони М. Мсльниченка та колишнього українського премєра П. Назаренка. Тому що в Україні все ще не ухвалено закон про незалежне судочинство. С. Пайфер також висловив занепокоєння використанням на нинішніх виборах адміністративного ресурсу особливо в регіонах. (Голос України. -2002 - 26 лютого).
21 лютого 2002 р. - Посол України в США К. Грищенко направив лист до газети «Крісчен сайєнс монітор», де 12 лютого була опублікована стаття професора торонтського університету Тараса Кузьо «Україна: погляд на торгівлю зброєю», де мова йшла про продаж українських танків талібам. (Справа Рабиновича та Деркачів). (Урядовий курєр. - 2002. - 22 лютого).
27 лютого 2002 р. - Голос України повідомив, що останню з 56 міжконтинентальних балістичних ракет СС-24 знищено на Павлоградському механічному заводі, де з цієї нагоди побував посол США в Україні К. Паскуаль. Ще раніше у нас було ліквідовано шахти, призначені для цих ракет. Тепер перед світовим співтовариством Україна цілком виконала свої зобовязання і знешкодила свою найгрізнішу зброю.
27 лютого 2002 р. - Газета «Киевские ведомости» повідомила, що в Нью-Йорку на Манхеттені розпочато будівництво нового багатоповерхового будинку Українського музею, який був заснований діаспорою в США ще 1976 р.
4 березня 2002 р. - Під час прямого телемосту зі «Студією 1 + 1» радник президента США з питань національної безпеки К. Райс повідомила, що після завершення в Україні виборів США розглядатимуть питання про зустріч президентів США Д. Буша та України Л. Кучми. Д. Буш, за словами К. Райс. ініціює зустріч, якщо відчує можливість розвитку відносин між державами. К. Райс наголосила на потребі проведення чесних та відкритих парламентських виборів в Україні. (Голос України. - 2002. - 6 березня).
7 березня 2002 р. - Газета «Факты» повідомила, що Д. Буш прийняв рішення збільшити митні збори на імпортовану сталь, що вдарить по українських металургах. Посол США К. Паскуаль наголосив, що «ми не підтримуємо жоден передвиборний блок».
8 березня 2002 р. - Сан-Франциско. Має розпочатися судове слухання у справі П. Лазаренка, на яких М. Мельниченко має намір дати свідчення про причетність вищих посадових осіб України до відмивання брудних капіталів. Врешті суд перенесено на 18 серпня 2003 р.
22 березня 2002 р. - Газета «Голос України» і шідомила. що палата представників конгресу США затвердила резолюцію, яка закликає уряд України забезпечити демократичний, прозорий і справедливий виборчий процес на парламентських виборах 31 березня. Підсумки майбутніх виборів, наголошено в резолюції, покажуть, наскільки Україна продовжує втілювати демократичні реформи.
23 березня 2002 р. - Газета «День» повідомила, що Президент України Л. Кучма осудив резолюцію американського конгресу щодо українських парламентських виборів.
26 березня 2002 р. - Газета «Голос України» повідомила, що в результаті дводенних українсько-американських переговорів, присвячених «курячому питанню», сторони не дійшли згоди. Тим часом Москва, де американського бройлера теж було визнано «нон грата», виявилася поступливішою. США зможуть відновити експорт курячого мяса вже наступного місяця. Із списку постачальників буде вилучено ті підприємства, у продукції яких виявлено сальмонелу.
З квітня 2002 р. - Газета «Голос України» повідомила, що спостерігачі від американського Міжнародного республіканської о інституту наголосили, що «любов Сполучених Штатів до України не залежить від того, хто формує парламентську більшість, бо вона ґрунтується на дружніх відносинах між народами двох країн» Юридична база українських виборів, на думку члена Федерального суду претензій Б. Футея, краща, ніж на попередніх виборах.
5 квітня 2002 р. - Техас. На ранчо Д. Буша відбуваються переговори президента США з премєр-міністром Великої Британії Т. Блером. Обговорено становище в Афганістані, на Близькому Сході, дії Ізраїлю на окупованих палестинських територіях. (Известия. - 2002. - 6 апреля).
11 квітня 2002 р. - Київ. Посол США в Україні К. Паскуаль провів традиційну зустріч із студентами Києво-Могилянської академії. Він. зокрема, наголосив, що нещодавні парламентські вибори були більш демократичними, ніж у 1998 р. Посол визнав, що Україна має розвивати міцні відносини з Росією. Ще в січні цього року газета «Нью-Йорк тайме» писала: після терактів 11 вересня 2001 р. та покращення американо-російських відносин США викреслили Україну зі своїх геополітичних планів і віддали в російську орбіту. К. Паскуаль заявив, що Україна не футбольний мяч між Росією га США, а незалежна держава. (Голос України. -2002. - 13 квітня).
13 квітня 2002 р. Газета «Факты» повідомила, що майор Микола Мельниченко як свідок виступив на засіданні великого журі суду м. Сан-Франциско, який визначає достатність доказів для початку розслідування. Зокрема, суду присяжних були репрезентовані фрагменти запису розмови Президента Л Кучми та нещодавно загиблого в автокатастрофі генерального іиректора компанії
«Укрспецекспорт» В. Малєва. Так, Президент начебто наказує В. Малєву продати Іраку за 100 млн дол. три установки «Кольчуга», які дають можливість збивати літаки, зроблені за технологією «Стеле». Представник ЦРУ заявив, що ці радари нещодавно знайдені на території Іраку. Радіо «Німецька хвиля» повідомило, що в разі підтвердження цієї інформації Україні загрожують санкції. Проте Президент Л. Кучма категорично заперечив інформацію щодо продажу зброї Іраку. Аналогічні звинувачення США висувають щодо Білорусі. Подібна інформація зявилась за тиждень до запланованого на 20-24 квітня 2002 р. візиту Президента України Л. Кучми до Сирії, Лівану та Йорданії.
16 квітня 2002 р. - Київ. Посольство США в Україні повідомило, що українські правоохоронні органи, посилаючись на відсутність правового забезпечення взаємодії з іноземними спеціалістами, відмовились співпрацювати зі спеціально запрошеними експертами ФБР у справі зникнення журналіста Г. Гонгадзе.
17-18 квітня 2002 р. - Вашингтон. Віце-премєр-міністр України В. Роговий проводить переговори з приводу збільшення митних тарифів на імпортовану українську сталь та з питання скасування ветеринарної заборони на ввезення в Україну «ніжок Буша» - американської курятини. Переговори відбувались у рамках українсько-американської комісії з економічного співробітництва. (Урядовий курєр. - 2002. - 20 квітня).
18-19 квітня 2002 р. - Київ. Візит командуючого американськими військами в Європі Р. Мейтса. Переговори з командуючим сухопутними силами України В. Затинайком. Обговорено питання українсько-американської взаємодії у міжнародних операціях з підтримання миру. Зокрема, прискіпливо вивчався досвід діяльності українсько-польського миротворчого батальйону в Косові.
20 квітня 2002 р. - Газета «Голос України» повідомила, що американський фонд «Діти Чорнобиля» надіслав гуманітарний вантаж вартістю 620 тис. доларів.
4 травня 2002 р. - Колишній майор державної охорони М. Мельниченко звернувся до Президента Росії В. Путіна з проханням захистити його від вимог міністерства юстиції США видати плівки, на яких є російські державні секрети.
8 травня 2002 р. - Газета «Факты» повідомила, що державний департамент США не має доказів поставки зброї українського виробництва, зокрема систем «Кольчуга» до Іраку.
15 травня 2002 р. - Рейкявік. Державний секретар США К. Па-уелл провів переговори з міністром закордонних справ України А. Зленком. Радикальні національно-демократичні сили вимагають, аби в листопаді на празькому саміті НАТО Україна подала офіційну заяву на вступ до НАТО.
20 травня 2002 р. - Нью-Йорк. Лінкольн-центр. Ретроспективний показ фільмів О. Довженка. (Київ на долонях. - 2002. - 21 травня).
24-25 травня 2002 р. - Москва. Візит Президента США Д. Буша. Американська сторона наголошувала на початку нової ери співробітництва з Росією - важливого партнера по антитерорис-тичній коаліції. Коментуючи значення російсько-американських відносин для України, політолог 3. Бжезинський наголосив, що всі вже зачекались, коли «Україна допоможе Україні». (Голос України. - 2002. - 28 травня).
31 травня 2002 р. - Газета «Голос України» повідомила, що з 1 червня 2002 р. державний департамент США змінив розцінки на консульські послуги. Розмір сплати за розгляд справи становитиме 65 дол., розгляд звернення на отримання імміграційної візи -335 дол., водночас вартість віз до США в Україні зменшиться: одноразова коштуватиме 10 дол., дворазова 40 дол., багаторазова на три роки 100 дол. США.
6 червня 2002 р. - Газета «Голос України» повідомила, що Комісія з міжнародної торгівлі США дійшла висновку, що поставки азотних мінеральних добрив із Росії, Білорусі та України завдають збитків американським виробникам і це може стати причиною для запровадження антидемпінгових мит.
7 червня 2002 р. - Брюссель. Міністр оборони України В. Шкідченко провів переговори з міністром оборони США Д. Рамсфельдом. Українська сторона наголошувала, що подача офіційної заявки на вступ до НАТО повязана із внутрішньополітичними перешкодами. Помічник державного секретаря США, колишній американський посол в Україні С. Пайфер, який брав участь у відеомості Вашингтон - Київ, заявив, що США готові підтримати нашу державу, якщо вона не обмежуватиметься деклараціями про наміри, а зробить конкретні кроки для створення структур, аналогічних структурам альянсу. Для цього від України вимагатимуть більших зусиль у реформуванні не тільки військової, а також економічної та політичної сфер, оскільки НАТО - не лише військовий союз, а й співдружність, яка обстоює цінності демократії та ринкової економіки. (Голос України. - 2002. - 7 червня).
10 червня 2002 р. - Київ. У рамках переговорів із Паризьким клубом кредиторів Україна досягла домовленості із США про реструктуралізацію на 12 років заборгованості в 179 млн доларів. Завдяки цьому з 20 червня Експортно-імпортний банк США знову відкрив кредитну лінію Україні.
12 червня 2002 р. - Газета «Голос України» повідомила, що за інформацією посла США в Україні К. Паскуаля остаточне рішення про надання Україні статусу країни з ринковою економікою в контексті антидемпінгових розслідувань буде прийнято наприкінці серпня 2002 р.
19 червня 2002 р. - Заява державного департаменту США. її сенс полягав у тому, що й після виходу Узбекистану із ГУУАМ цей проект с життєздатним і перспективним. Отже, Вашингтону навіть за часів «дружби» з Росією треба гримати альтернативні геостра-ГЄІ Ічні варіант, які повинні відігравати ключову роль у разі зміни курсу Кремля.
Київ. Схожі позиції в питаннях економічного розвитку, реформування податкового законодавства та співпраці з міжнародними фінансовими організаціями висловили Голова Верховної РЯДИ України В. ЛИТВИН і президент американської корпорації «Форбс» С. Форбс під час зустрічі в Києві. (Голос України. - 2002. 20 червня).
20 червня 2002 р. - Газета «Голос України» повідомила, що посол США К. Паскуаль взяв участь у святкуванні 224-річчя з дня заснування Херсона. Посол побував на суднобудівному заводі «Дамся Шипярдс Океан», відвідав Південноукраїнський навчальний центр фундації «Україна - США», де мав зустріч із мерами кількох малих міст Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей, на якій обговорювались питання реалізації проекту «Партнерство громад».
22 червня 2002 р. - Газета «Голос України» повідомила, що Голова Верховної Ради України В. Литвин прийняв посла США в Україні К. Паскуаля. Зокрема, обговорювались проблеми контактів між законодавцями України та США.
27 червня 2002 р. - Газета «Урядовий курєр» повідомила, що за підсумками українсько-американських консультацій із питань ЗОВНІШНЬОЇ політики державний секретар США К. Пауелл надіслав листа міністру закордонних справ України А. Зленку. Зокрема, виявилось, що США готові до розвитку «широкого і конструктивного партнерства з демократичною, стабільною, ринково орієнтованою Україною, активно задіяною в європейських та євроатлантичних структурах».
4 липня 2002 р. - Київ. Премєр-міністр України А. Кінах провів переговори з віце-президентом Ексімбанку США Д. Мілле-ром. (Урядовий курєр. - 2002. - 5 липня).
У резиденції посла США К. Паскуаля відбувся прийом з нагоди Дня незалежності Сполучених Штатів, на якому були присутні премєр-міністр України А. Кінах, Голова Верховної Ради В. Литвин, глава адміністрації президента В. Медведчук, міністр оборони В. Шкідчснко, російський посол В. Чсрномирдін та ізраїльський посол А. Азарі. (Факты. - 2002. - 6 июля).
11 липня 2002 р. - Київ. Візит міністра фінансів США ОНіла. Останній провів переговори з главою уряду України А. Кінахом. США знову закликали Україну провести земельну, банківську реформи, покращити корпоративне управління, захищати інтелектуальну власність.
12 липня 2002 р. - Донецьк. Міністр фінансів США відкрив банк мікрокредитування та відвідав американське олійне підприємство «Каргілл».
19 липня 2002 p. - Газета «Голос України» повідомила про зустріч голови комітету Верховної Ради України у закордонних справах Д. Табачника з послом США К. Паскуалем. 1 Іаі ОЛОЦіува-лось, що Верховна Рада України прагне приймати закони, які сприяли б зняттю торговельно-економічних обмежень і боку США, досягненню сприятливого режиму двосторонньої і орі івлі, а також прискоренню вступу України в Світову організацію торгівлі (СОТ). В українському парламенті створено депутатську групу з міжпарламентських звязків із США. Запропоновано організувати у вересні телеконференцію українських парламентарів та конгресменів США.
23 липня 2002 р. - Газета «Голос України» повідомила, що стратегії ГУУАМ та США збігаються. У межах ГУУАМ може бути створений Євразійський нафтотранспортний коридор.
З серпня 2002 р. - Газета «Голос України» повідомила, що верхня палата американського конгресу - сенат схвалила рекомендацію надати Україні 155 млн доларів у рамках зовнішньої допомоги США. При цьому сенатори зменшили на чотири млн доларів суму, пропоновану Д. Бушем. Водночас, якщо звіт держдепартаменту США протягом 60 днів підтвердить факти продажу зброї та військових технологій України Іраку. Україна може позбутися будь-якої допомоги США. Гроші, які виділяють, ідуть: 30 млн на проекти, повязані з ядерними технологіями, 14 млн на підтримку адміністративної реформи, решта на сільськогосподарські програми, реформування економіки, розвиток громадянського суспільства.
15 серпня 2002 р. - Газета «Голос України» повідомила, що в Косівському районі Івано-Франківської області реалізовуватимуть програму місцевих екологічних дій. її впроваджуватиме Інститут сталих спільнот США та Ініціативний центр сприяння активності й розвитку громадського почину «Єднання» за фінансової підтримки Регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні. Білорусі та Молдові. Адміністрація США оголосила про виключення 37 видів металопродукціїзі списку товарів, ввезення обкладається 30-відсотковим митом, тому що американські виробники неспроможні задовольнити наявний на них у країні попит. Це стосується й металопродукції з України.
17 серпня 2002 р. - Газета «Голос України» повідомила, що Міжнародна організація «Дім свободи» оприлюднила традиційний щорічний звіт про розвиток посткомуністичних країн, який засвідчив, що рівень індексу «демократизації» України иш-жувався. Немає втішних новин для України у сфері «економічної лібералізації». Президент «Дому свободи» А. Каратницький в інтервю радіо «Свобода» падіння рейтингу України пояснив гак: «Політики, які займають ключові позиції в виконавчій гілці влади та повязані з економічними інтересами, працюють чия своїх окремих груп. Це повязано з концентрацією ЗМІ в дуже вузьких колах, і це визначає напівдержавний сектор політично-фінансових угруповань, котрі інколи називаються політичними партіями, але представляють кола вузьких економічних інтересів».
23 серпня 2002 р. - Вашингтон, зважаючи на проблеми американських компаній, відклав на невизначений термін розгляд питання щодо надання Україні статусу країни з ринковою економікою, що мало покращити її становище в антидемпінгових розслідуваннях.
29 серпня 2002 р. - Газета «Голос України» повідомила, що Наукове товариство імені Шевченка в США та Канаді опублікувало заяву, в якій висловило щире здивування намірами Києва урочисто відсвяткувати 350-ту річницю Переяславської козацької ради 1654 р. У заяві наголошується, що цю сумну подію треба не святкувати, а вивчати й аналізувати. Натомість у 2003 р. пропонується відзначити іншу подію  70-річчя Великого голодомору 1933 р.
9 вересня 2002 р. Генеральна прокуратура України звернулась до властей США з проханням дозволити допит М. Мельни-ченка, який має в Сполучених Штатах статус біженця. Це питання так і не було врегульовано.
9 вересня 2002 р. - Київ. Перед будинком американського посольства відбулася акція протесту проти політики агресії США проти Іраку. В пікеті взяли участь представники Прогресивної соціалістичної партії України і «Руського блоку». Учасники акції вимагали припинити економічну блокаду Іраку та Куби. (Голос України. - 2000. - 10 вересня).
I І вересня 2002 р. - Нью-Йорк. Меморіальна церемонія за жертвами терактів 11 вересня 2001 р. Президент Д. Буш заявив про намір рішуче продовжувати боротьбу проти глобального тероризму. У Києві у Національному художньому музеї за присутності посла США К. Паскуаля та міністра закордонних справ України А. Зленка відкрилась виставка американського фотоху-дожника Д. Меєровіца. Проект українського архітектора А. Ігна-щенка представлено на конкурс «Космічний проект меморіалу памяті жертв тероризму в Нью-Йорку 11 вересня 2001 р.».
II вересня 2002 р. - Київ. Президент України Л. Кучма прийняв посла США в Україні К. Паскуаля. В дипломатичних колах ішла мова про можливість першої зустрічі Д. Буша та Л. Кучми в Празі 19 листопада під час засідання Комісії Україна - НАТО.
Верховна Рада України прийняла заяву «Не забувати уроків трагедії». У ній, зокрема, йдеться, що рік від трагедії в США не вгамував гнів і обурення людства злочинними діями терористів, біль < гіркоту втрати ні в чому не винних людей, які загинули в літаках, хмарочосах Торгового центру Нью-Йорка і офісах Пентагону. Хвилиною мовчання депутати вшанували память загиблих. Парламент також схвалив постанову про встановлення в Нью-Йорку меморіальної дошки із зазначенням серед інших прізвищ громадян України, що стали жертвами 11 вересня.
12-14 вересня 2002 р. - Нью-Йорк. Міністр закордонних справ України А. Зленко взяв участь у роботі 57-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Наголошувалось, що протести української опозиції біля дипломатичних представництв засвідчують, що Україна йде демократичним шляхом.
12 вересня 2002 р. - Україна ратифікувала Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму, підписану від її імені 8 червня 2000 р. (Голос України. - 2002. - 9 жовтня).
16 вересня 2002 р. - Вашингтон. У другу річницю зникнення журналіста Г. Гонгадзе на мітингу біля памятника Т. Шевченку були присутні голова українсько-американської координаційної ради, представник правозахисної організації «Freedom House», співголова групи сприяння Україні в палаті представників П. Шей-фер. (Голос України. - 2002. - 18 вересня).
26 вересня 2002 - Газета «Голос України» повідомила, що нещодавно уряд США завершив аналіз аудіозапису від 10 липня 2000 p., наданого колишнім охоронцем Президента Л. Кучми М. Мельни-ченком, на якому записано розмову з приводу продажу Іраку «Кольчуг». Державний департамент США висловив занепокоєння тим, що «в минулому українська влада не була з нами відверта в цьому питанні». Визнавши його автентичним, США переглядають позицію щодо України. Зокрема, передбачалось призупинити фінансування центральних органів влади за Актом підтримки свободи.
27 вересня 2002 р. - Газета «Голос України» подала інтервю з повіреною у справах США в Україні М. Йованович, яка заявила, що, крім плівок М. Мельниченка, США мають додаткові дані, які можуть свідчити про поставки Україною зброї до Іраку. їх уважно вивчають. У звязку з цими звинуваченнями міністр закордонних справ України А. Зленко терміново прибув для консультацій у Нью-Йорк. Україна висловила готовність посприяти у розслідуванні цього питання. США не вводили санкції проти України, а лише призупинили надання допомоги державним органам влади.
1 жовтня 2002 р. - Київ. Голова Верховної Ради України В. Литвин провів переговори із співголовою Комітету США з питань НАТО Б. Джексоном. Наголошувалось, що співпраця з НАТО є важливою з точки зору організації внутрішнього життя в Україні відповідно до стандартів країн - членів альянсу. Тому найкращою заявкою на членство в НАТО була б демократія. (Голос України. - 2002. - 2 жовтня).
1-2 жовтня 2002 р. - Київ. Візит заступника державного секретаря США Е. Джонса. Україна висловила готовність прийняти міжнародних інспекторів для доведення факту непостачання зброї Іраку в обхід санкцій ООН. Оголошений Вашингтоном перегляд позиції щодо України знову загострив двосторонні відносини. На 13 жовтня 2002 р. було заплановано прибуття в Україну американських та британських інспекторів, які мали розглянути проблему торгівлі «Кольчугами». Названа система становить суттєвий ІНТерСС і з точки зору розробки елементів тактичної протиракетної оборони.
6 жовтня 2002 р. - Генеральний прокурор України С. Піскун -із візитом у США. Консультації з американськими правоохоронними органами щодо резонансних кримінальних справ.
8-9 жовтня 2002 р. - Вашингтон. Конференція «Україна на шляху до сталої демократії». Участь у дискусіях взяли держсекретар з питань євроінтеграції МЗС України О. Чалий, голова комітету у закордонних справах Верховної Ради України Д. Табачник. 3. Бжезинський наголошував, що криза довіри відштовхує Україну в зону інтересів Росії. Треба було подолати кризу довіри між керівництвом США та України.
10 жовтня 2002 р. - Газета «Голос України» з посиланням на американський авторитетний тижневик повідомила, що США намагаються викупити в Україні 75 кг збагаченого урану, який зберігається в дослідницькій лабораторії в Харкові. Видання повязує намір Іраку купити уран у Харкові з відкриттям там почесного консульства цієї країни.
11 жовтня 2002 р. - МЗС України вручило ноту послу США К. Паскуалю, в ній, зокрема, наводиться висновок українських експертів щодо монтажу епізодів плівок М. Мельниченка, в яких мова йде про постачання «Кольчуг» до Іраку та висловлюється прикрість з приводу використання Сполученими Штатами непе-ревірених даних у звинуваченнях України. Стало відомо, що Україні загрожують міжнародні фінансові санкції, зважаючи на відсутність ефективного законодавства, яке перешкоджало б відмиванню брудних грошей.
13 жовтня 2002 р. - В Україну прибули американські та британські експерти, які мали зясувати питання щодо «Кольчуг». Інспекція була запланована на десять днів. Від результатів інспекції залежала перспектива зустрічі Президента США Д. Буша та Президента України Л. Кучми в Празі на саміті Північноатлантичного альянсу.
16 жовтня 2002 р. - Генеральний прокурор України С. Піскун, перебуваючи в США, заявив, що суд над П. Лазаренком має відбутися протягом року, після чого може розглядатись питання повернення 100 млн доларів з Антигуа. Українська сторона наполягає на видачі принаймні копій цифрової фонотеки екс-майора М. Мельниченка. Того ж дня Голова Верховної Ради України В. Литвин прийняв американських інспекторів, які розслідую і ь імііаінія торгівлі «Кольчугами».
23-27 жовтня 2002 р. Візит у США міністра оборони України В. Шкідченка. Проведено переговори з міністром оборони СІМА Д. Рамсфельдом. У останній день візиту мало бути оголошено про результати інспекції з питання постачання «Кольчуг» до Іраку. Від цього залежала перспектива участі Президента України Л. Кучми у саміті НАТО в Празі наприкінці листопада 2002 р.
25 січня 2003 р. - За рекомендацією НБУ українські банки мали запропонувати банкам-кореспонден там звернутися до міністерства фінансів США за коментарями стосовно наявних у них процедур запобігання відмиванню грошей.
28-31 січня 2003 р. - Візит до США урядової української делегації на чолі з міністром економіки та європейської інтеграції В. Хорошковським. Відбулось засідання українсько-американської комісії з торговельно-економічного співробітництва. На порядку денному переговорів були питання про введення про І II України санкцій ФАТФ та процес вступу до СОТ. У Фонді Карне] і відбулась зустріч В. Хорошковського з провідними американськими експертами. Американські учасники зустрічі висловили стурбованість зростанням антиамериканських настроїв в Україні (Голос України. - 2003. - 31 січня).
Каждая седьмая москвичка выходит замуж за иностранца и счастлива
4 лютою 2003 р. - Газета «Голос України» повідомила, що Президент України Л. Кучма висловив співчуття народам США та Ізраїлю у звязку із загибеллю астронавтів космічною корабля «Колумбія». Також було повідомлено, що уряд США замість 220 млн доларів допомоги Україні виділяє лише 34 млн доларів допомоги для підтримки неурядових організацій.
5 лютого 2003 р. - Візит до США лідера фракції «Наїла Україна» В. Ющенка. Напередодні Президент України Л. Кучма на прес-конференції заявив, що Україна у разі рішення РБ ООН підтримає війну проти Іраку і готова буде направити свої підрозділи для наступної дезактивації території країни.
7 лютого 2003 р. - Газета «Голос України» повідомила, що під час візиту до США лідер фракції «Наша Україна» В. Ющенко зустрівся з віце-президентом США Р. Чейні. Обговорено проблеми розвитку демократії в Україні. Американці особливо опікуватимуться розвитком в Україні громадянського суспільства.
11 лютого 2003 р. - Київ. Засідання експертів США та країн ГУАМ щодо програми поточного співробітництва. Україна наголошувала, що має намір проводити в СНД принципи ЄС.
17 лютого 2003 р. - Київ. Президент України Л. Кучма провів зустріч із послом США в Україні К. Паскуалем. Обговорювалось питання розвитку демократії в Україні, перспективи іракської кампанії США.
18 лютого 2003 р. - Газета «Голос України» повідомила, що у Черкаському художньому музеї проходить виставка робіт американського художника Д. Меєровіца «Портрети з епіцентру». Фотохроніка перших днів після 11 вересня 2001 р. розповідає про героїчну роботу рятувальників, серед яких були й американці українського походження.
18 лютого 2003 р. - Газета «Урядовий курєр» повідомила, голова Бюро національної безпеки Польщі М. Сівець наголошував, 11 ю інспектори ООН «Кольчуг» у Іраку не виявили.
І() лютого 2003 р. - Київ. Візит американського сенатора К Велдона, ( IIIА висловили готовність відійти від скандалу навколо нібито постачання «Кольчуг» до Іраку. Україні запропоновано на випадок потреби направити до регіону Перської затоки батальйон хімічного захисту. США шукають союзників у Європі, а Україна намагається покращити відносини з Вашингтоном. «Ми в Конгресі дуже націлені на розвиток міцних і тісних звязків з Україною». - заявив конгресмен. (Голос України. - 2003. - 20 лютого).
27 лютого 2003 р. - Павлоград. Президент України Л. Кучма та посол США в Україні К. Паскуаль відвідали Павлоградський хімічний завод, де в рамках програми колективного зниження загрози за фінансування США та з використанням американських технологій переробляють тверде ракетне паливо. (Голос України. - 2003. - 28 лютого).
6 березня 2003 р. - Газета «Голос України» повідомила, що посол США в Україні К. Паскуаль побував у Харківській області. Чугуївські дрібні бізнесмени скаржились йому на труднощі бізнесу по-українськи.
Ь березня 2003 р. - Газета «Урядовий курєр» повідомила, що (ПІД нададуть підтримку Національному науковому центру ".Харківський фізико-тсхнологічний інститут» з метою підвищення рІВНЯ охорони ядерних технологій.
10 березня 2003 р. - Сенатор США Р. Лугар вніс законопроект про скасування поправки Джексона - Веніка. За незначного обсягу українсько-американської торгівлі цей акт має суто символічне (начення, але використовується американцями як елемент політичного і иску на Україну.
12 березня 2003 р. - Київ. Голова Верховної Ради України В. Литвин прийняв суддю Федерального апеляційного суду США І>. Футея. Обговорювались тексти Цивільного та Господарського кодексів України.
13 березня 2003 р. - Посол США в Україні К. Паскуаль в інтервю газеті «Факты» зазначив, що Вашингтон ще не прийняв рішення з питання фінансування транспортування українського батальйону радіологічного, протихімічного та біологічного захисту до Іраку.
17 березня 2003 p. - Президент США Д. Буш висунув С. Хусейну 48-годинний ультиматум з вимогою залишити Ірак, інакше США використають силу навіть без резолюції ООН. Президент України Л. Кучма звернувся до Верховної Ради України з проханням терміново проголосувати за відправлення до Перської затоки українського батальйону радіологічного, протихімічного та бактеріологічного захисту.
18 березня 2003 р. - Президент України Л. Кучма мав телефонну розмову із заступником державного секретаря США P. Армітіджем, який зазначив, що у випадку направлення українського батальйону до Перської затоки суттєво поліпшаться українсько-американські відносини.
20 березня 2003 р. - Президент США Д. Буш оголосив війну Іраку. Верховна Рада України прийняла рішення про відправку 19-го окремого батальйону РХБ захисту до Кувейту.
23 березня 2003 р. - Д. Буш закликав іракців гуманно поводитись із американськими військовополоненими.
24 березня 2003 р. - Д. Буш звернувся до конгресу з проханням виділити 75 млрд доларів з розрахунку на місяць війни в Іраку.
27 березня 2003 р. - Генеральний прокурор України С. Піскун надіслав лист до США з питання проведення фонографічної експертизи по справі Гонгадзе - Мельниченко. (Голос України. -2003. - 3 квітня).
1 квітня 2003 р. - Звіт державного департаменту США щодо становища в світі з правами людини. Україна піддана критиці за порушення свободи слова та нерозслідувані вбивства незалежних журналістів. Водночас увага правозахисників зверталась на порушення прав людини американськими властями, зокрема щодо увязнених на базі Гуантанамо.
1 квітня 2003 р. - Комуністи у Верховній Раді України вимагали розяснення заяви посла США в Україні К. Паскуаля щодо причетності України до антиіракської коаліції. МЗС України спростував звинувачення американського тижневика «Newsweek» щодо нібито продажу через Україну до Іраку російських протитанкових ракет «Корвет».
2 квітня 2003 р. - Помічник державного секретаря США С. Пайфер на телезвязку з українськими журналістами зазначив, що домовленість щодо оголошення про належність України до антиіракської коаліції була досягнута з неназваними співробітниками адміністрації українського президента. Водночас відправка до Кувейту українського батальйону не означає, що «кольчужна» справа вже закрита.
3 квітня 2003 р. - Газета «Голос України» оприлюднила заяву прес-служби Посольства США в Україні. «Сполучені Штати не зацікавлені в тиску на країни з метою залучення їх до коаліції з роззброєння Іраку. Напередодні виступу Д. Буша 25 березня, в якому Україну було названо серед членів коаліції, американське керівниці но надіслало лисій до українських дипломатичних структур та адміністрації президента із запитом. Відповіді були для (НІЛ позитивні».
8 квітня 2003 р. Газета «День» повідомила, що «ніжки Буша» повертаються. Ветеринарна служба України зняла обмеження на ввезення американської курятини.
10 14 квітня 2003 р. - Вашингтон. Із візитом перебуває перший віце-нремєр-міністр України М. Азаров. З 10 квітня 2003 р. США скасували дію фінансових контрзаходів проти України, запроваджених за рекомендацією ФАТФ. М. Азаров зазначив, що «не залишається перешкод для надання Україні статусу країни з ринковою економікою. На думку американських урядовців, шлях до COT Україні відкритий». (Голос України. - 2003. - 15 квітня).
11 квітня 2003 р. - Київ. В. Янукович прийняв посла США К. Паскуаля. Обговорювались питання участі 20 українських фірм як субпідрядників у реалізації американських проектів відбудови інфраструктури Іраку.
17 квітня 2003 р. - Газета «Голос України» повідомила, що МЗС України залишає за США право вибору форми і обсягів грошової компенсації родині загиблого в Іраку журналіста Т. Процюка.
28 квітня 2003 р. - Президент США Д. Буш подав до конгресу кандидатуру посла в Узбекистані Д. Хербста з метою його призначення на посаду посла Сполучених Штатів в Україні.
1 травня 2003 р. - Д. Буш оголосив про перемогу над С. Хусей-ном, якого, правда, так і не знайшли. Натомість офіційно він не заявив про припинення війни, адже в результаті цього кроку міг би змінитись статус американо-британських окупаційних військ.
1 травня 2003 р. - Напередодні Всесвітнього дня свободи преси американська неурядова організація «Freedom Ноше» оприлюднила результати дослідження стану свободи засобів масової інформації у світі. У 78 країнах вони були визнані вільними, у 47 країнах «частково вільними», у 68 країнах за критеріями правового, політичного та економічного контролю влади - невільними. До цієї категорії була віднесена і Україна. США також заявили, що не збираються скасовувати санкції проти України у звязку з недостатнім захистом інтелектуальної власності в країні. Це питання може ускладнити просування України до COT.
5 травня 2003 р. - Вашингтон. Візит міністра оборони Польщі Є. Шмадзінські. За участю Є. Марчука та міністра оборони України В. Шкідченка відбулись переговори з міністром оборони США Д. Рамсфельдом. Обговорювались питання участі українського контингенту в польському секторі окупації Іраку. Такий крок української сторони міг би означати зміцнення довіри до неї як можливого союзника по НАТО.
14 травня 2003 p. - Київ. Заступник державної о секретари США С. Пайфер провів консультації з українською стороною щодо актуальних •зовнішньополітичних питань. Дія участі України у миротворчій місії на території Іраку потрібна відповідна резо люція Ради Безпеки ООН. До українсько-польського батальйону в Іраку планувалось залучити угорські та словацькі Війська, Секретар РНБОУ Є. Марчук наголошував, що у разі неучасті України в миротворчій місії на території Іраку її місце могли зайняти інші країни. С. Пайфер зазначив, що прокурор США не включив до списку свідків у справі «США проти Лазаренка» Президента України Л. Кучму. (Факты. - 2003. - 16 мая).
19 травня 2003 p. - Київ. Прибули експерти ФБР США та адвокати П. Лазаренка для допиту українських свідків у справі колишнього голови уряду України, якого звинувачують у відмиванні грошей.
20 травня 2003 р. - Газета «Урядовий курєр» повідомила, що Україна і США підписали Міжурядовий меморандум про взаєморозуміння, гуманітарне і техніко-економічнс співробітництво у галузі охорони здоровя.
22 травня 2003 р. Газета «Голос України» повідомила, що спікер В. Литвин під час зустрічі з послом США в Україні К. Паскуалем зазначав, що питання відрядження українських стабілізаційних сил до Іраку сприймають у парламентських колах у робочому режимі.
30 травня 2003 р. Газета «Голос України» повідомила, шо американська фірма «Вашингтон груп Інтернешнл» без будь-яких пояснень і попереджень припинила у Павлограді свою фінансову, технічну й технологічну участь в утилізації українських стратегічних ракет СС-24. Американці вже домоглися того, чого бажали. Пентагон вирішив направити ці кошти на зміцнення режиму охорони кордонів, посилення режиму експортного контролю і безпеки обєктів, які містять біологічні та бактеріологічні матеріали.
5 червня 2003 р. - Верховна Рада України прийняла рішення про направлення 1800 українських миротворців до Іраку. К. Паскуаль заперечив заяви української опозиції, нібито рішення про участь України в розвязанні проблем Іраку помякшить критику Президента Л. Кучми.
6 червня 2003 р. - Газета «Голос України» повідомила, що США роблять суворішим контроль над наданням віз громадянам України, оскільки в країні діють підставні агентства, які рекламують цей вид діяльності.
11 червня 2003 р. - Київ. Віце-премєр-міністр N країни М. Азаров підписав угоду про співробітництво між міністерствами фінансів України та США. яка зокрема перс ібнчає імлі модгю в іа-побіганні відмиванню брудних капіталів
13 червня 2003 р. - Газета «Голос України» повідомила, що голова Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки А. Клюев під час зустрічі з економічним радником посольства США в Україні М. Джастіним заявив, що «оптимальним варіантом» використання нафтопроводу Одеса - Броди с передача його в концесію.
15 червня 2003 р. - До початку судового розгляду справи. П. Назаренко випущений на свободу під грошову заставу, сума якої склала 65 млн американських доларів. (Голос України. - 2003. 18 червня).
1 7-18 червня 2003 р. - Київ. Візит Голови комітету начальників штабів збройних сил США Р. Майєрса. Обговорювались питання взаємодії в процесі підготовки до миротворчої операції на території Іраку.
25 червня 2003 р. - Газета «Голос України» повідомила, що заступник Голови Верховної Ради України О. Зінченко прийняв виконуючого обовязки координатора допомоги США країнам Європи та Євразії державного департаменту США Т. Адамса. Зокрема, мова йшла про виконання Цільового плану дій Україна - НАТО.
2 липня 2003 р. - Газета «Голос України» повідомила, що американський сенат затвердив кандидатуру 51-річного Д. Хербста на посаду посла США в Україні.
3-4 липня 2003 р. - Ялта. Заступник державного секретаря США К. Паскуаль взяв участь у роботі саміту ГУАМ. Сполучені Штати наголосили на важливості поглиблення регіонального співробітництва в реалізації спільних транспортних, військово-політичних та економічних проектів.
10 липня 2003 р. - Газета «Голос України» повідомила, що заступник Голови Верховної Ради України О. Зінченко перебував у Нью-Йорку на запрошення Центру стратегічних та міжнародних досліджені). Виступив з доповіддю на конференції, де обговорювались ключові питання світового розвитку, сучасні проблеми міжнародних відносин з урахуванням нових викликів та загроз людству.
І І липня 2003 р. - Верховна Рада України обговорювала питания відмови США фінансувати знищення твердого ракетного палива. За її схвалення проголосували 279 депутатів. (Голос України.  2003. - 12 липня).
30 липня 2003 р. - Вашинітон. Візит голови Національного банку України С. Тігінка. До сенату США поступив проект резолюції, який пропонує визнати голодомор 1932-1933 рр. в Україні геноцидом.
30 липня 2003 р. - Газета «Голос України» повідомила, що посла США в Україні К. Паскуаля, який на початку серпня завершить місію в Україні, нагороджено українським орденом «За заслуги» 2-го ступеня.
7 серпня 2003 р. - Президент США Д. Буш надіслав листа вдячності Україні за направлення миротворців до Іраку. Водночас адміністрація президента змовчала, що в листі Д. Буш застережив Л. Кучму від гіпотетичного бажання змінити Конституцію України, аби балотуватись на третій термін.
8 серпня 2003 р. - Українсько-російський ракетоносій «Зеніт» вивів на орбіту американський супутник, який забезпечить цифровим телебаченням Аляску та Гаваї.
9 серпня 2003 р. - Газета «Голос України» повідомила, що до України прибув директор Американського корпусу миру Г. Вас-кез. У Житомирі він зустрівся з волонтерами Корпусу миру на місці їхньої роботи. Нині підрозділ корпусу в Україні - найбільший у світі. Він нараховує 233 волонтери. Головним чином вони викладають англійську, працюють у сфері розвитку бізнесу та захисту екології.
16 серпня 2003 р. - Газета «Голос України» повідомила, що МЗС України вважає, що розслідування загибелі в Багдаді громадянина України кореспондента інформаційного агентства Рейтер Т. Процюка має бути продовжене з метою отримання конкретних результатів.
18 серпня 2003 р. - Мав розпочатись судовий процес над П. Лазаренком. За прогнозами, він триватиме від 3 до 8 місяців. Адвокат П. Лазаренка була проти його допитів на території України. Але через велику кількість допитів свідків від обвинувачення та захисту судові слухання були перенесені на 14 жовтня 2003 р. Напередодні Президент Л. Кучма мав відвідати 58-му сесію Генеральної Асамблеї ООН.
20 серпня 2003 р. - Газета «Голос України» повідомила, що США ще на пять років обмежили українських постачальників товстолистового прокату.
27 серпня 2003 р. - Газета «Голос України» повідомила, що Голова Верховної Ради України В. Литвин провів переговори з делегацією конгресу США на чолі з К. Велдоном.
З вересня 2003 р. - Дніпропетровськ. Південний машинобудівний завод відвідала делегація американського концерну «Боїнг». Обговорювались питання можливості використання з 2005 р. космодрому «Байконур» для запуску супутників за програмою «Морський старт».
8-11 вересня 2003 р. - Севастополь. Візит делегації екологів берегової охорони Військово-морських сил США. Сторони обмінялись досвідом з екологічного забезпечення військово-морських операцій. (Голос України. - 2003. - 12 вересня).
13 вересня 2003 р. - Київ. Прибув новий посол США Д. Хербст.
15 вересня 2003 р. - Київ. Міністр закордонних справ України А. Грищенко прийняв копії вірчих грамот у посла США в Україні Д. Хербста.
19 вересня 2003 р. - Газета «Голос України» повідомила, що но-воиризначений посол США в Україні Д. Хербст на першій офіційній прес-конференції зазначив; що в інтересах України не робити таких кроків, які б ускладнили її євроатлантичну інтеграцію. У тому номері газети повідомлялось, що судовий розгляд справи II. Лазаренка розпочнеться 12 лютого 2004 р. Група американських юристів в Україні мала розпочати допити по справі 29 вересня 2003 р.
20 вересня 2003 р. - Газета «Голос України» повідомила, що в Одесі перебувала місія військових дипломатів США, яка у відповідності з міжнародними договорами і угодами в галузі контролю над стратегічними та звичайними озброєннями проводила міжнародно-правові заходи на території регіону.
22-24 вересня 2003 р. - Нью-Йорк. Президент України Л. Кучма взяв участь у роботі чергової сесії Генеральної Асамблеї ООН. Також були проведені зустрічі з низкою американських бізнесменів, зацікавлених у інвестуванні в економіку України, зокрема в рамках проекту Одеса - Броди. Л. Кучма зустрівся з колишнім державним секретарем США Г. Кіссінджером, який сприяв врегулюванню кризи навколо «Кольчуг». Це був перший візит українського лідера до США після приходу до влади в цій країні Д. Буша.
23-25 вересня 2003 р. - Вашингтон. На запрошення спікера палати представників конгресу США з візитом перебував Голова Верховної Ради України В. Литвин. Він провів переговори із заступником державного секретаря США Р. Армітіджем, першим заступником міністра оборони США з політичних питань П. Вул-фовіцем, 3. Бжезинським, представниками українських організацій. Зокрема, мова йшла про геостратегічний вибір України. Відбулись переговори зі спікером Палати представників конгресу США Д. Хастертом, із заступником лідера демократичної меншості в сенаті США Г. Рейдом, з віце-президентом США Д. Чейні. з координатором допомоги країнам Європи та Євразії державного департаменту США К. Паскуалем. В. Литвин дав інтервю газеті «Вашингтон тайме».
8-10 жовтня 2003 р. - Візит до США премєр-міністра України В. Януковича. Відбулись переговори з державним секретарем США К. Пауеллом, віце-президентом Д. Чейні. Цей перший візит до США глави українського уряду розглядався як ознайомлення з можливим кандидатом на посаду президента України в 2004 р. США висловили готовність до кінця поточного року пролобіюва-ти скасування дії поправки Джексона- Веніка, яка стоїть на перешкоді укладанню угоди про взаємний доступ на український та американський ринки товарів і послуг. (Урядовий курєр. - 2003. -10 жовтня).
20 жовтня 2003 р. - Вашингтон. Палата представників копі росу США прийняла резолюцію з приводу вшанування памяті жерти голодомору в Україні 1932-1933 рр. Ця трагедія була КВВЛІфІКОВЯ на як «акт свідомого терору» проти українців. Проте проект аналогічної резолюції сенату пропонував визнати голодомор геноцидом. Однак США, Велика Британія, Росія на ГА ООН зайняли критичну позицію щодо цієї пропозиції. Адже створення такого прецеденту розгляду історичних проблем поставить питання про геноцид негрів у США, або індійців англійцями і т. д.
22 жовтня 2003 р. - Київ. Генеральний прокурор України С. Піскун провів переговори з послом США в Україні Д. Хербстом. Зокрема, обговорювались питання підготовки угоди про взаємну видачу злочинців. Мова також ішла про підготовку до судових засідань у справі П. Назаренка.
6 листопада 2003 р. - Київ. В. Янукович провів переговори з послом США Д. Хербстом. Обговорювались питання надання Україні статусу країни з ринковою економікою та участі українських фірм у відбудові Іраку.
29 листопада 2003 р. - Газета «Голос України» повідомила, що в МЗС України відбулись консультації дипломатів країн ГУУАМ та США з питань, що становлять обопільний інтерес.
4 грудня 2003 р. - Харків. Посол США Д. Хербст під час контролю виконання заходів у рамках американської «харківської ініціативи» висловив занепокоєння використанням адміністративного ресурсу проти «Нашої України».
12 грудня 2003 р. - Посол США в Україні Д. Хербст відвідав нафтовий термінал «Південний» поблизу Одеси. Він ще раз висловив американське переконання, що реверс за маршрутом Одеса -Броди не відповідає національним інтересам України та запевнив у наявності американського бізнесового інтересу в прямому використанні зазначеного нафтопроводу.
Строительство и ремонт каталог
15 грудня 2003 р. - Президент України Л. Кучма надіслав Президенту США Дж. Бушу вітальну телеграму з нагоди захоплення в Іраку С. Хусейна. В процесі ротації особового складу українського контингенту Київ мав намір у січні 2004 р. надіслати до Іраку вертолітний підрозділ, без допомоги якого неможливо патрулювати кордон з Іраном.
19 грудня 2003 р. - Газета «Голос України» повідомила, що Президент України Л. Кучма звернувся до свого американського колеги Дж. Буша з листом, у якому просить розглянути питання про відновлення фінансування з боку США екологічно безпечної ліквідації твердого ракетного палива на Павлоградському хімічному заводі у Дніпропетровській Дата публікації: 30.11.2011
Прочитано: 6811 разів