.

Дипломна робота - скачати чи писати самому?
Я закінчив університет вже кілька років тому. Закінчив з „червоним дипломом”, проте до сих пір не розумію, чи варто було так напружуватися, вчитися і бігати за викладачами, якщо сьогодні свої набуті знання я використати не можу, а моя дипломна робота так і лежить вдома на поличці – припадає пилюкою. І працюю я сьогодні зовсім в іншій сфері, не по спеціальності.
Тим не менше, хочу висловити свої думки з приводу написання дипломної роботи. Свого часу на весь цей процес виділили аж півроку, аби наша наукова праця мала великий часовий запас. Навчений з попередніх курсів я вже точно знав всі етапи написання дипломної роботи, вимоги та структуру. Перш за все я вирішив для себе, що буду краще писати сам, аніж віддам заплачу іншим за написання своєї випускної наукової роботи. Перший місяць я майже щодня ходив в бібліотеку, шукав літературу, брав ксерокопію у свого керівника. На одних вихідних я навіть їздив в Київський університет іноземних мов, де в архіві шукав додаткові джерела. Одним словом – весь в науці. Не спорю, в той момент частенько відвідували мене думки, просто скачати дипломну роботу на українській мові й не морочити собі голову.
Після того, як керівник погодив мій перший і другий теоретичні розділи, я перейшов до практичної частини своєї дипломної роботи. Попереду був цілий місяць дослідження: не повірите – кожен вечір думав здатися та скачати дипломну роботу безкоштовно або за гроші десь в Інтернеті. Але ж ні, своєю наполегливістю я написав третій розділ, який успішно пройшов рецензію в керівника. Написання вступу, висновків та оформлення джерельної бази було вже справою техніки. За два дні чорновий варіант був готовий та лежав на столі в мого викладача. Після кількох виправлень робота пройшла успішний попередній захист. Я собі вже розслабився, адже два з половиною місяці кропіткої праці були позаду. Лишався лише захист дипломної.
Згадую, як комісія з чотирьох викладачів лишень проглянула анотацію до мого наукового творіння, задала кілька загальних питань і поставили оцінку „добре”. Ви собі не уявляєте мого розчарування. В мене опустилися руки, адже я стільки часу дійсно працював: шукав, вибирав, друкував, перероблював. Не дивлячись на те, що моя праця була дійсно відмінна, мене попросту „завалили” з деканату. Як потім в майбутньому я дізнався, декан мого факультету мене недолюблював. Більше того, пішли слухи, що я наважився нагло скачати дипломну, а не писати самостійно. Ось і вліпили „добре” за захист.
Саме тоді я задумався, а нащо ж було так тяжко працювати, нащо всі ці вступи, висновки, чернетки та попередні захисти, якщо оцінка за мою дипломну роботу вже була визначена ще до того, як я почав її писати? Радше б я відразу наважився скачати дипломну роботу і зберегти нерви, сили та настрій.
Сьогодні в цьому університеті навчається мій молодший брат. В нього та сама історія з написанням курсової та дипломної. Навіть не знаю, що йому порадити, адже хочеться, щоб і розумним був, і щоб нерви свої зберіг. Можливо, йому все таки варто скачати дипломну роботу або купити за гроші, адже ці знання в своєму житті він використовувати не збирається, та й наочний приклад в нього є – історія старшого брата.Дата публікації: 10.09.2011
Прочитано: 5721 разів