.

3D формат як сучасна інформаційна технологія

 
ЗМІСТ
ВCTУП    3
РОЗДІЛ I ОПИС СИСТЕМИ «3D ТЕХНОЛОГІЇ»    7
1.1.    Виникнення 3D технології………………………………………………..7
1.2.    Використання 3D технології у моделюванні………………………….18
РОЗДІЛ II РОЗВИТОК ТА ПРОБЛЕМИ ВПРОВАДЖЕННЯ 3D НА СВІТОВОМУ РИНКУ ТА В УКРАЇНІ………………………………………26
РОЗДІЛ ІІІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ 3D ТЕХНОЛОГІЇ В СФЕРАХ ОСВІТИ, МЕДЕЦИНИ ТА НОВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ………………………………………………………………….42
ВИСНОВКИ    45
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ……………..48
ДОДАТКИ………………………………………………………………………51
 

ВИСНОВКИ
Однією з головних особливостей сучасної цивілізації є зростання інформаційних і комунікаційних технологій. Новітні інформаційні технології стали новим етапом розвитку в сфері обслуговування людей. Однією із таких технологій є технологія 3D. 3D технологія – це спеціальна технологія, яка дозволяє глядачам бачити об'ємну картинку. Можна впевнено сказати, що люди сприймають світ просторово – в трьох вимірах – оскільки очі фіксуються на одному і тому ж об'єкті під трохи різними кутами. Потім мозок обробляє зображення на основі відстані між очима і формує повну 3D картинку, комбінуючи два зображення від правого і лівого ока.
3D технологія має свою давню історію виникнення, в сучасності вона найбільше використовується для показу фільмів, але сфера її використання поширюється на медицину, освіту та інші сфери розваг. В майбутньому можна очікувати, що вона захопить весь ринок інформаційних послуг.
В даний час в світі розвивається кілька 3D технологій, кожна з яких має свої недоліки і переваги:
•    анагліфова технологія (з синьо-червоними окулярами);
•    затворні технології (з активними окулярами, які використовують для домашнього перегляду);
•    поляризаційні технології (з недорогими поляризаційними окулярами для масових заходів);
•    автостереоскопічні технології (монітори без очок).
Новітня технологія представлена виробництвом 3D продуктів, серед яких найбільший вплив на громадкість здійснюють фільми у 3D форматі. Їхню популярність доводить збір з таких касових фільмів, як «Аватар» чи «Аліса в країні чудес», які зібрали мільйонні прибутки. Інформаційний ринок представлений виробництвом 3D фотопаратів, 3D відеокамер, з допомогою яких людина може цікавіше уявити та втілити дійсність на інформаційних носіях. Пропонується на ринку і домашній кінотеатр 3D, який для створення об'ємних зображень використовує цифрові фільми будь-яких форматів. Сферою застосування 3D можуть бути корпоративні презентації, інтро-ролики, мультимедійні презентації товарів і послуг, ролики. 3D графіка перенесла бізнес в тривимірний простір. З появою 3D, використання презентацій змінилося та внесло нові перспективи у формулюванні думок про об’єкт. 3D графіка дозволить поглянути на переваги і недоліки проекту буквально «з усіх сторін», з допомогою технології 3D можна створити ілюзію повного занурення в об'ємну сцену. Візуалізація технологічних процесів за допомогою 3D моделей і анімації допомагає просто та наочно продемонструвати замовникам, партнерам, інвесторам принцип роботи нового обладнання.
Велику перспективу 3D технологія подає в сфері розвитку медицини. З допомогою 3D технології була створена віртуальна реальність, яка активно використовується в в різних галузях психології: психотерапії (лікування фобій, реабілітація), соціальної психології (комунікативні тренінги), у когнітивній психології (дослідження в області сприйняття, пам'яті, навчання). Вона досліджує зорове сприйняття пацієнтами реальності.
Віртуальна реальність використовується і в освіті. Вона є однією з тих сучасних технологій навчання, що дозволить дати учням наочне уявлення про предмет шляхом занурення у віртуальне середовище, в якому вони можуть практично випробувати отримані теоретичні знання.
Впровадження новітньої технології дозволить відпрацювати необхідні навички у найрізноманітніших галузях, підвищити ефективність навчання та ввести нові способи навчання людей з обмеженими можливостями.
Розглянувши розвиток 3D технології в світі, можна зробити висновок, що в Україні вона тільки впроваджується. Поява 3D пов’язана із необхідністю збільшення попиту на пропозицію. Вона є концентрованим вираженням сутності ринку. 3D технологія є новим етапом розвитку інформаційних технологій у світі. Перевагами 3D технології є збільшення обсягів продажу продукції, вдосконалення технічної бази, завоювання нової аудиторії. Тому можна стверджувати, що 3D технології виникли разом із розвитком кіноіндустрії, економічного та суспільного прогресу. В майбутньому можна очікувати розширення бізнес-ринку та вкладання інвестицій в розвиток 3D технології.